Cincér Bt.
A Magyar Dendrokronológiai Laboratórium tevékenysége a 2012. esztendőben
Az Úr 2012. esztendeje izgalmas, és nagylélegzetű munkákat hozott laboratóriumunk számára:
az év első felét kitöltötte a Győr-Ménfőcsanak - Széles-földek nevű lelőhely kútjainak teljes körű elemzése, amelynek sajátos érdekessége volt, hogy annak a különféle neveken (Szeles, 83-as út, Bevásárlóközpont) szereplő lelőhelynek a "folytatása" volt, melyet annakidején első érdemi munkánként elemezhettünk, és sikeresen keltezhettünk.
Amikor a vizsgálati eredmény leadása után megkönnyebbülten hátradőltünk, akkor jött a telefon, hogy Esztergomban török kori kutakat találtak...
Közben apróbb, de szintén érdekes feladatot jelentett a miskolci Herman Ottó Múzeum néprajzi raktárában őrzött csobolyók vizsgálata, újabb hajóroncsok víztől csepegő darabjainak elemzése, valamint egy Stradivari-gyanús hegedű keltezésének segítése.
Laboratóriumunk számára komoly megtiszteltetést és szakmai kihívást jelentett a felkérés egy libanoni kutatásba való bekapcsolódásra, mely a zűrös szíriai térségbe való utazás élményén túl recens cédrus és többféle, közel ezer éves famaradványok vizsgálatát eredményezte.
Tovább folytattuk együttműködésünket az ELTE-TTK Őslénytani Tanszékén létrehozott Budapest Tree-Ring Laboratory-val, ami az előző évekhez hasonlóan közös kutatásokban és oktatói munkában öltött testet.
A Csíkszeredában működő laboratóriummal közösen végzett kutatásainknak új dimenziót adott az elnyert OTKA támogatás, mely révén négy esztendőn keresztül intenzív és tervszerű kutatásokat végezhetünk álló emlékeken, műemlék épületek tetőszerkezetein. Ezt fűszerezi a Szegeden végzett oktatómunka.